بخش تحلیلی استعداد تحصیلی دکتری

سومین بخش از آزمون استعداد تحصیلی دکتری بخش تحلیلی است. این نوع سوال ها که به سوال هوش هم معروف است (بهشون Logic Puzzle یا Puzzle Grid هم میگن) در آزمون GMAT استاندارد وجود ندارد. در سوال های تحلیلی قیدهایی مطرح می شود و از شما خواسته می شود که با رعایت این قیود اشیاء را بچینید، ترتیب انجام کارها را مشخص کنید و سوالاتی از این دست.

این بخش دارای دو قسمت مجزا است که که هر بخش 4 سوال دارد. راستش را بخواهید مشکل ترین و وقت گیرترین قسمت استعداد تحصیلی دکتری همین بخش است. ولی افرادی را میشناسم که با اینکه در قسمت های دیگر استعداد مشکل دارند، ولی خوره ی این بخش هستند (بحث موهبت الهی است!!!).

پس پیشنهاد من به شما این است: هاوربلاک های زیر حاوی همه ی تست های تحلیلی است که تا به حال در کنکور آمده. یکی را انتخاب کنید و تست های آن را بزنید و پاسخ های خود را باپاسخ های صحیح مقایسه کنید. اگر متوجه شدید که این موهبت الهی در شما وجود ندارد قید این بخش و این سوالات را بزنید (قبلا هم گفتم شما قرار نیست در روز آزمون همه سوال ها را جواب بدید). اما اگر در مواجهه با سوالات متوجه شدید که توانایی حل این نوع سوالات را دارید. تمرین کردن در این بخش را ادامه دهید و ویدئوهای من رو ببنید تا با حل سریع این سوالات آشنا بشید.

 

علوم

انسانی

زبان

کشاورزی